Wielkanocny Program Wakacyjny w Polskiej Szkole im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rowville

10 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny Program Wakacyjny, którego celem było przybliżenie najmłodszemu pokoleniu Polaków w Melbourne polskich tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy piszącej te słowa koordynatorki szkoły, Magdaleny Delport oraz nauczycielki Justyny Tarnowskiej.

Dzieci z wielką radością wykonały palmy i koszyczki wielkanocne oraz wzięły udział w wielu grach i zabawach tematycznych. Ponadto, dużą atrakcją okazało się poszukiwanie czekoladowych smakołyków oraz zabawa Śmigus Dyngus. Nie mogło też zabraknąć konkursów z nagrodami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Polskiego Biura Opieki Społecznej PolCare oraz Polskiej Restauracji „Kluska” za ufundowanie nagród.

Pełną fotorelację z wielkanocnych zajęć można obejrzeć na stronie Facebook: Polish Saturday School, Rowville.

Nasza szkoła znajduje się na terenie Domu Polskiego „Syrena” przy 1325 Stud Road w Rowville. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 9.15 do 12.30. Zapisy przyjmowane są przez cały rok. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Delport
Koordynatorka Szkoły