Stowarzyszenie Polaków Wschodnich Dzielnic Melbourne zaprasza swoich członków oraz sympatyków Domu Polskiego „Syrena” do udziału w akademii poświęconej temu polonijnemu ośrodkowi, który od ponad czterech dekad wspiera rozwój polskiej społeczności w Wiktorii i promuje polskie tradycje i kulturę.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 20 lipca 2025. Początek o godzinie 17.00.
Wstęp wolny.
Lucyna Artymiuk, prezes Muzeum i Archiwum Polonii Australijskiej w Melbourne, opowiada o roli kobiet-wolontariuszek w tworzeniu Domu Polskiego „Syrena” w Rowville – posłuchaj wywiadu na antenie RadiaSBSPolish.
Źródło: FB Dom Polski „Syrena”
Zdjęcie tytułowe: baner promujący wydarzenie
