Wieści z Polskiej Szkoły w Rowville

Last Updated on

9 października rozpoczęliśmy czwarty term nauki w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rowville. Zgodnie z wytycznymi Wiktoriańskiego Departamentu Edukacji, zajęcia nadal odbywają się zdalnie. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce uda nam się powrócić do lekcji stacjonarnych.

Za nami trzy termy wytężonej i bardzo owocnej nauki podczas której, między innymi,  przygotowywaliśmy się do tegorocznego Polskiego Festiwalu na Federation Square. Po raz kolejny stawiliśmy czoła wyzwaniu zdalnych prób oraz nagrań wszystkich występujących Uczniów. Efekt naszej pracy będzie można zobaczyć już wkrótce, tj. 14 listopada. Podczas występu przeniesiemy się do magicznego świata Jana Brzechwy, autora znanej wszystkim „Akademii Pana Kleksa”.

W trzecim termie nauki Uczniowie naszej Szkoły poznali postać Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2021 roku przypada czterdziesta rocznica śmierci oraz sto dwudziesta rocznica urodzin tego wielkiego Polaka. Jak wiemy, Kardynał Wyszyński był głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich, bronił polskiej kultury oraz domagał się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej. Nowo zdobyta wiedza na temat tej wybitnej postaci dostarczyła naszym Uczniom wielu inspiracji do wzięcia udziału w konkursie tematycznym pt. „Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia- Największa Miłość to Polska”, który został zorganizowany przez Dział Szkolny Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii, Polskie Towarzystwo Edukacyjne w Wiktorii oraz Polskie Biuro Opieki PolCare. Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych oraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

Pozostałe bloki tematyczne, które zostały zrealizowane w poprzednim termie dotyczyły, między innymi, pór roku, miesięcy, zjawisk atmosferycznych, dyscyplin sportowych, geografii Polski, świata bajek, niedźwiedzia Wojtka oraz Powstania Warszawskiego. Nie mogło także zabraknąć zajęć kulinarnych zatytułowanych „Gotowanie na ekranie”, podczas których nasi uczniowie przygotowali swoje śniadanie oraz upiekli pyszne babeczki na Dzień Taty. Ponadto, najstarsza grupa wcieliła się w role prezenterów pogody oraz miała także okazję relacjonować zimowe zawody narciarskie. Wszyscy spisali się doskonale i kto wie, może w przyszłości zobaczymy Ich na żywo w telewizji 😊

Magdalena Delport
Koordynatorka Szkoły